Sport Idea – wyłącznym dystrybutorem Sport Mind w Polsce

Sport Idea, po przejściu odpowiednich szkoleń podpisuje umowę i staje się certyfikowanym partnerem oraz wyłącznym dystrybutorem Sport Mind w Polsce czym uzupełnia swoją gamę usług o nowe narzędzie sięgające w część nieświadomą sportowców.

certified_partner_sm

Sport Mind to nowoczesne i innowacyjne narzędzie przeznaczone dla sportowców i klubów umożliwiające dokonywanie pomiarów i diagnozowanie wewnętrznego stanu mentalnego m.in stanu mentalnego i nastawienia sportowca a także zespołów przed zawodami.

Sport Mind diagnozując stan mentalny wychodzi naprzeciw potrzebom trenerów i sportowców, którzy do tej pory mogli jedynie opierać się na swoich obserwacjach i intuicji aby określać stan sportowca przed zawodami. Fachowcy, trenerzy wiedzą, że stan wewnętrzny sportowca w znaczącym stopniu wpływa na wyniki sportowe. Może dostarczać dodatkowej energii, uskrzydlać do zwycięstwa, albo też wręcz szkodzić, a jednocześnie jest on poza kontrolą świadomości czy silnej woli.

Sport Mind wypełnia ogromną lukę w sporcie i dostarcza narzędzie mierzące ten stan w sposób powtarzalny i wiarygodny, dostarczając trenerom i zawodnikom różnych informacji, których mogą oni nie być zupełnie świadomi a potrzebnych w kontekście zawodów sportowych a także długofalowego ich rozwoju. Dzięki tym informacjom, wiedząc co się dzieje w sportowcu czy zespole, wiedząc jak to może wpływać na wyniki, można temu zapobiegać zmieniając stan w różny sposób i uzyskiwać dzięki temu lepsze wyniki.

Wszystkie pomiary odbywają się w internecie, bez użycia papieru i długopisu i polegają jedynie na wyborze kolorów do słów pojawiających się na ekranie. Narzędzie jest wielojęzyczne, aby każdy z zawodników zespołu, mógł dokonywać diagnozy we własnym języku, a także dopasowywane do każdego sportu. Obecnie opracowane i dostępne są już wersje m.in. dla piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, a także do sportów indywidualnych jak tenis, biegi, kick-boxing.

Obejrzyj krótki film: